Ocynkownia w Radomiu to miejsce, w którym zabezpieczysz elementy stalowe oraz żeliwne przed korozją. Sprawdźmy, gdzie skorzystać z usług cynkowniczych, by podjąć satysfakcjonującą decyzję. Firma Termoprod zaprasza do współpracy mieszkańców i inwestorów z województwa mazowieckiego, a także z pobliskich okolic. Zobacz, co możesz zyskać, wybierając tę opcję.

Spis treści:

  1. Cynk i jego zastosowanie w przemyśle
  2. Metalowe konstrukcje pokryte cynkiem
  3. Cynkowanie ogniowe – dobry czy zły wybór?
  4. Cynkownia Termoprod – dlaczego powinieneś poznać to miejsce?
  5. Podsumowanie: Ocynkownia mazowieckie – gdzie skorzystać z usług cynkowniczych?

Cynk i jego zastosowanie w przemyśle

Cynk to bardzo popularny metal wykorzystywany na szeroką skalę w różnych dziedzinach przemysły. W temperaturze 100 – 150oC cechuje go wysoka plastyczność, natomiast w temperaturze 200oC staje się kruchy. Duża wilgotność powoduje utlenianie się pierwiastka. Błyskawicznie wiąże się z cząsteczkami tlenu i doskonale się rozpuszcza we wszelkiego rodzaju kwasach.

Cynk, a także jego stopy służą do cynkowania stalowych oraz żeliwnych wyrobów. Perfekcyjnie chroni wszystkie elementy przed korozją. Metal ten wykorzystuje się również do produkcji pokryć dachowych z dodatkiem tytanu. Można go znaleźć również w kranach, bateriach i rurach. Z kolei biel cynkową używa się do produkcji specjalnych farb.

Metalowe konstrukcje pokryte cynkiem

Cynkowa powłoka antykorozyjna świetnie się sprawdza w różnych warunkach atmosferycznych. W zależności od otoczenia, w którym się znajduje, warstwa wytrzymuje od kliku do kilkudziesięciu lat. W niektórych miejscach jej trwałość przekracza 100 lat. Brak konieczności konserwacji przez dziesięciolecia sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ocynk.

Cynkowane części znajdują szerokie zastosowanie zarówno w życiu codziennym, jak i w przemyśle samochodowym, budowniczym czy lotniczym. Warstwę ochronną wykonuje się metoda ogniową lub galwaniczną. Rzadziej korzysta się z innych technologii.

Cynk zwiększa odporność metalowych wyrobów na uderzenia. Twarda powłoka antykorozyjna chroni stal przed uszkodzeniem. Dolna powierzchnia pozostaje w nienagannym stanie. Kolejną zaletą ocynku są wysokie walory estetyczne. Większości osób podoba się jego naturalny wygląd. Jeśli zależy nam na konkretnym efekcie wizualnym, możemy zdecydować się później np. na malowanie proszkowe.

Cynkowanie ogniowe – dobry czy zły wybór?

Powłoki cynkowe są bezpieczne dla środowiska. Poleca się je do klimatyzowanych wnętrz i do użytku zewnętrznego. Wodoodporna warstwa zachowuje swoje właściwości przy temperaturze do 600C. Uniwersalne zastosowanie ocynku rozwiązuje wiele problemów.

Cynkowanie ogniowe gwarantuje wieloletnią ochronę nawet przy intensywnej eksploatacji. Ekonomiczna technologia generuje spore zyski w wielu przedsiębiorstwach. Koszt inwestycji zwraca się z każdemu. Pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy i umożliwia dalszy rozwój biznesu.

Ocynk ogniowy jest odradzany w silnie alkalicznym oraz kwaśnym środowisku. W tym wypadku lepiej zdecydować się na inną powłokę ochronną, która sprosta specyficznym wymaganiom. Jeśli brakuje Ci pewności, które rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim przypadku, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami w branży.

Cynkownia Termoprod – dlaczego powinieneś poznać to miejsce?

Ocynkownia Termoprod w Radomiu funkcjonuje na rynku od ponad ćwierć wieku. Przedsiębiorstwo współpracuje z kilkoma cynkowniami zlokalizowanymi w różnych miejscach Polski. Firma dysponuje własnym transportem, dzięki czemu skorzystanie z oferty staje się bardziej komfortowe. Od teraz nie musisz się martwić, w jaki sposób dostarczysz materiały przeznaczone do cynkowania ogniowego. Wspólnie znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie dla obu stron.

Termoprod świadczy usługi cynkownicze zgodnie z międzynarodowymi standardami. Nasi eksperci stosują się do normy PN-EN ISO 1461. Stosując się do obowiązujących przepisów, dajemy naszym klientom pewność, że ocynkowana konstrukcja jest starannie wykonana. Cechuje ją wysoki stopień żywotności.

Cynkowanie ogniowe wykonujemy w dużej wannie cynkowniczej, a także w wannie cynkowniczej wyposażonej w wirówkę. U nas zlecisz m.in. ocynk bram przesuwnych, drabin, słupów, a także drobnych elementów złącznych i niewielkich części stalowych bądź żeliwnych.

Kąpiel cynkowa odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze ok. 460oC. W takich warunkach cynk szybko wchodzi w reakcję ze stalą. Samo zanurzenie w roztopionym cynku trwa od kilku do kilkunastu minut. Po zakończeniu całego procesu gotowe elementy są gotowe do użytku.

Podsumowanie: Ocynkownia mazowieckie – gdzie skorzystać z usług cynkowniczych?

Odkrycie antykorozyjnych właściwości cynków miała miejsce w I połowie XVIII wieku. Od tego momentu wielokrotnie udoskonalono cały proces. Obecnie cynkowanie wykonuje się w celach komercyjnych. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie technologii zabezpieczających stal przed negatywnymi skutkami korozji.

Z tego powodu na terenie naszego kraju powstało wiele ocynkowni, które świadczą swoje usługi na rzecz osób prywatnych, a także przedsiębiorstw. Jedną z nich jest ocynkownia Termoprod w województwie mazowieckim. Specjaliści z Radomia zdobyli ogromne doświadczenie na rynku. Cieszą się pozytywną opinią w branży. Jeśli szukasz fachowców w Twojej okolicy, koniecznie skontaktuj się z nimi.